Zákazník

Musím mať v Besterone založený účet, aby som vykonal platbu za tovar?

Nie nemusíte. Na využívanie služby Besteron potrebujete iba internet banking niektorej z podporovaných 11 slovenských bánk. Ak aj nemáte zriadený internet banking, cez službu Besteron môžete zaplatiť aj cez Viamo, Paypal a aj platobnou kartou Visa alebo MasterCard.

Ako prostredníctvom služby Besteron zaplatím za tovar?

Je to jednoduché. V objednávke si ako zákazník zvolíte spôsob platby. Pri prevode na účet si vyberiete platobné tlačidlo vašej banky. V priebehu okamžiku budete presmerovaný do internet bankingu vašej banky. Tam po prihlásení budete mať preddefinovanú sumu za tovar, ktorú platíte,variabilný symbol aj číslo protiúčtu. Preddefinované údaje vám ušetria čas a máte istotu, že všetky údaje sú správne zadané.

Prečo je pre mňa platba cez Besteron výhodná?

Máte istotu, že eshop získa vaše peniaze za objednaný tovar hneď, ako ste zaplatili, čo urýchli expedíciu tovaru a značne sa skráti doba dodania. 

Koľko ma to bude stáť, ak zaplatím cez Besteron?

Absolútne nič, pre zákazníka e-shopu je služba Besteron bez poplatkov.

 
 

Môžem cez Besteron platiť kartou?

Áno, môžete. Besteron podporuje aj platby kartou VISA a MASTERCARD. Samotná platba kartou je jednoduchá, komfortná a u zákazníkov veľmi obľúbená. Nijako sa nelíši od platby kartou tak, ako ju dôverne poznáte.

Ochrana osobných údajov

Obchodník

V akej banke musím mať zriadený účet, aby som mohol používať Besteron?

Na používanie služby Besteron vám stačí akýkoľvek bankový účet, na zrýchlenie platieb vám však odporúčame mať zriadený účet v jednej našich podporovaných bánk.

Ako mám postupovať, keď som zabudol svoje heslo alebo som si zablokoval prístup do uživateľského účtu služby?

V prípade zabudnutia hesla alebo zablokovania prístupu nás, prosím, kontaktujte na e-mailovej adrese: helpdesk@besteron.sk.

 
 

Ako sa dozviem, že mi niekto cez službu Besteron zaplatil?

Besteron vás o uhradení platby zákazníkom bude informovať hneď niekoľkokrát: notifikáciou v systéme Besteron, e-mailom, prípadne aj SMS notifikáciou. Spôsob, akým chcete byť o platbe informovaný je na vás.

 

Aké platobné možnosti mi Besteron ponúka?

Platby platobnými kartami Visa, MasterCard a Maestro, okamžité platby UniPlatba, ČSOB Platobné tlačidlo, TatraPay, Sporopay, WEBpay či VÚB platby a bankové prevody cez internetové bankovníctvo väčšiny slovenských bánk + Viamo.

 
 

Ako fungujú on-line platby cez Besteron a aký je princíp fungovania platobnej brány?

Platobný systém zabezpečuje realizáciu transakcií prostredníctvom vybraných bezhotovostných platobných metód v priebehu minút alebo sekúnd. Väčšina platieb prebieha online v reálnom čase. Je kombináciou inovatívneho riešenia, vysokej bezpečnosti a vyspelých technológií garantujúcich účinnú podporu pri obchodovaní na internete.

Princíp fungovania platobnej brány a jednotlivých metód platby je graficky prehľadne znázornený aj na našej domovskej stránke.

Aké sú poplatky za používanie služby Besteron?

Zvoliť si môžete jeden z vybraných programov. Viac informácií nájdete v našom prehľadnom cenníku. Nečakajte žiadne iné skryté, ani dodatočné poplatky. Implementácia služby Besteron je takisto bez poplatkov. Ak nie ste rozhodnutý, ktorý z troch programov sa vám hodí, kontaktujte nás, radi a ochotne vám poradíme.

 

Akým spôsobom sa strhávajú poplatky?

Poplatky sa strhávajú z každej transakcie. Na konci mesiaca navyše dostanete výpis, ktorý zároveň slúži aj ako faktúra. Určite oceníte podrobnosť a prehľadnosť výpisu. Všetky podrobné informácie nájdete aj na našich VOP

 

Ako si môžem skontrolovať aktuálny obrat na svojom účte?

Aktuálny obrat, súhrn poplatkov a ďalšie informácie o sprostredkovaných transakciách nájdete po prihlásení sa do vlastnej administrácie služby Besteron.

 
 

Existuje demoverzia, kde si môžem službu Besteron vyskúšať?

Demoverziu platobnej brány Besteron si môžete vyskúšať na tomto mieste. Presvedčete sa o tom, aký jednoduchý je proces platby cez Besteron.

 

V čom sa najviac odlišujete od konkurencie?

Besteron je najrýchlejšia platobná brána v rámci Slovenska a Česka. Naša platobná brána dokáže sprostredkovať platbu priamo na bankový účet (nie na virtuálny účet) eshopu do niekoľkých minút od momentu zaplatenia zákazníka. Najneskôr posielame platby “do večera”. Tieto výhody vytvárajú z Besteronu poprednú modernú platobnú bránu 21. storočia.

Developer

Ako integrujem Besteron do svojho e-shopu?

Integrácia prebehne jednoducho importovaním PHP bundle ako knižnice. Táto knižnica bude mať implementované tieto funkcie:

 • Generovanie jednotlivých URL pre každú platobnú bránu, pričom po získaní týchto údajov bude e-shop schopný zobraziť všetky brány s danými linkmi.
 • Užívateľ si pri platbe vyberie banku/cardpay a bude presmerovaný priamo na vybranú finančnú inštitúciu.
 • Pri úspešnej realizácii platby systém presmeruje na callback URL špecifikovanú pri žiadosti o platbu.

Má Besteron hotové riešenie pre CMS?

Ako prvé pri uvedení systému Besteron budú implementované moduly z bodu 1. Tieto moduly budú sťahovateľné ako súbory z užívateľského rozhrania systému pre zákazníka v časti menu Integrácia/Nástroje a pomôcky. 
Pre „sofistikovaných” developerov budú knižnice stiahnuteľné cez library management system:

 • COMPOSER pre PHP
 • PIP pre Python
 • Bundler pre RUBY
 • MAVEN pre Java, Groovy

Na nasadenie je potrebné použiť autorizačný kľúč vydaný službou Besteron a špecifikovať banky, ktoré chce mať e-shop prístupné. 

Všetky platformy:

PHP

Platforma CMS

 • PrestaShop
 • Joomla
 • WordPress
 • Magento

 

Platforma pre Frameworks

 • Zend Framework v1 ako modul platobnej brány
 • Zend Framework v2 ako modul platobnej brány
 • Symphony 2 ako bundle
 

Java

 • platforma pre Frameworks 
 • Spring Framework component modul platobnej brány
 • J2EE JBoss resource bundle

Ruby

 • platforma pre Frameworks
 • Ruby on Rails ako modul platobnej brány
 

Python

 • platforma pre Frameworks
 • Django ako modul platobnej brány

Groovy

 • platforma pre Frameworks
 • Grails ako modul platobnej brány

Kde si môžem jednotlivé platobné metódy vyskúšať?

Každý užívateľ/programátor má k dispozícii tzv. virtuálne platby. Pri integrácii sa určí, či ide o tento typ platieb, a ak áno, tak tieto platby pri funkčnosti vynechávajú platobné brány.
Ide o overenie funkcionality, správne hashovanie kľúča a overenie pripojenia. Vykonané virtuálne platby užívateľ nájde v časti menu Integrácia/Virtuálne platby.

Chceme s Besteronom spolupracovať, ako nato?

Ak máte záujem s nami spolupracovať, kontaktujte nášho seniora obchodníka Tomáša na vrtik@besteron.sk ,ktorý vám poskytne všetky potrebné informácie o implementácií, affiliate zmluve a províznom systéme.

Ponúkate benefity pre developerov, ktorí sa rozhodnú eshopom implementovať službu Besteron ?

Web developerské firmy považujeme za strategicky dôležitých partnerov. Záleží nám na obojstranne prospešnej spolupráci, na ktorej konci je spokojný klient (eshop) - čo zároveň považujeme za najväčší benefit pre webdeveloperov. Uznajte, každý webdeveloper predsa rád odporučí/implementuje niečo, čo je kvalitné, zvýši konverziu a komfort pri online nákupe. Nezabudli sme však ani na provízny systém. Vieme, že mnohí z vás sa už teraz tešia na avizované odborné konferencie, neformálne stretnutia a rôzne atraktívne podujatia, ktoré pre vás priebežne chystáme.  

 
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×